UAB Gilius ir Ko (ankstesnis pavadinimas UAB Gilius) savo veiklą pradėjo 1993m Kaune. Pradžioje tai buvo nedidelė įmonė, kuri projektavo ir montavo šildymo sistemas naudodama dar sovietines medžiagas. Bendradarbiaujant su progresyviais architektais susiformavo poreikis šiuolaikiškesnėms šildymo sistemoms, pradėjome komplektuojančių medžiagų paiešką Europoje.


   Pirmaisiais partneriais pasirinkome gamybos lyderius Vokietijoje ir vieni pirmųjų pradėjome tiekti į Lietuvą kokybišką šildymo įrangą, vystėme didmeninės prekybos tinklą, atidarėme savo padalinius Klaipėdoje ir Vilniuje. Didėjant prekybos apimtims, 1998 metais atsisakėme montavimo veiklos, pradėjome plėtoti Italijoje gaminamų pakabinamų sieninių katilų Radiant, Belgijoje gaminamų originalių nerūdijančio plieno karšto vandens gamybos talpų ACV pardavimą. 1997 metais Belgijoje atidarius HENCO gamyklą, tapome vieni pirmųjų jų partnerių, gerai įvertinusių jų gaminamą daugiasluoksnį vamzdį. Taip pat vieni pirmųjų Lietuvoje patiekėme rinkai tokį modernų ir kokybišką vamzdį, iki šiol esantį etalonu daugeliui gamintojų ir montuotojų.


   Mūsų parduodamų katilų techniniam aptarnavimui buvo įkurta serviso tarnyba. Kadangi tiekiame pagrinde intelektualią įrangą, šiluminės technikos inovacijų skyrius ruošia įvairias jungimo schemas, gaminių prospektus, moko ir supažindina su naujovėmis mūsų partnerius. Konsultacinę veiklą taip pat vykdo ir projektavimo skyrius, kuris pastoviai bendradarbiauja su užsakovais ir statytojais, bei atlieka projektavimo darbus laimėtus konkurso keliu.


   Keičiantis gyvenamųjų namų užsakovų galimybėms ir poreikiams 1997 metais savo veiklą pradėjo baseinų skyrius, kuris ne tik tiekia ir prižiūri baseinus, bet ir juos montuoja. Taip pat pradėjome veiklą statybos rangos srityje valdydami objektų statybą, nuo rangovų parinkimo ir darbų organizavimo iki objektų pridavimo. Laimėjus konkursą eilėje mokymo įstaigų sumontavome katilines ir eilę metų tiekiame joms šilumą bei karštą vandenį.

 

    Šiuo metu mes tiekiame produktus iš daugiau kaip 40 Lietuvos ir užsienio partnerių, ekskliuzyviai atstovaujame daugelį žinomų šildymo įrangos gamintojų.