Užduoti savo klausimą

Kokiu ploniausiu polistirolo sluoksniu galima šiltinti gelžbetoninę perdangą virš šildomo rūsio? Pirmo aukšto grindys bus šildomos.

Šiluminės izoliacijos storis po šildomų grindų vamzdeliais priklauso nuo aplinkos temperatūros po grindimis. Tam turi įtakos ir tai, ar tai yra nauja statyba, ar tai yra rekonstrukcija/renovacija.

Remiantis grindų šiluminės izoliacijos gamintojų duomenimis, minimalus izoliacijos storis po šildomomis grindimis turi buti toks:

  • Jeigu po šildomomis grindimis yra patalpa, kurios oro temperatūra yra tokia pati, kaip ir virš jos esančios, šildomos grindimis, temperatūra, tai minimalus izoliacijos storis iš polistirolo negali būti mažesnis, kaip 35 mm.
  • Jeigu apačioje esančios patalpos oro temperatūra yra žemesnė iki 5 laipsniu (tai galėtų būti šildomas rūsys), tai izoliacijos storis iš polistirolo negali būti mažesnis, kaip 55 mm.
  • Jeigu apačioje esančios patalpos oro temperatūra yra žemesnė iki 10 laipsnių, tai izoliacijos storis iš polistirolo negali buti mazesnis, kaip 110 mm.
  • Ir jeigu tai yra šildomos grindys ant grunto, tai minimalus izoliacijos storis turi būti 120 mm.

Šie minimalūs storiai taikytini rekonstrukcijos/renovacijos atveju. Naujos statybos atveju, rekomenduojama, kad šie storiai turėtų būti iki 1,5-2 kartų didesni.


Kokie yra karšto vandens cirkuliacinių siurblių reguliuojamų termostatais ir laikmačiais privalumai?

   Cirkuliacinio siurblio konstrukcijoje įmontuotas termostatas automatiškai išjungia cirkuliacinį siurblį, kai tik vamzdyje tekančio karšto vandens temperatūra pasiekia pageidaujamą temperatūrą. Taigi siurblys nedirbs be reikalo ir taip bus taupoma elektros energija.

   Siurblio darbą taip pat galima reguliuoti mechaninio arba skaitmeninio laikmačio pagalba. Ši funkcija aktualesnė individualių arba nedidelių daugiabučių namų gyventojams. Galima užprogramuoti, kad siurblys dirbtų tada, kai yra karšto vandens poreikis intensyviausias – tik ryte ir vakare (priklausomai nuo vartotojų karšto vandens poreikių), o likusią dienos dalį ir naktį siurblio darbas visai nereikalingas. Laikmačiu nustačius, kad siurblys dirbtų 8-16 valandų per parą, galima sutaupyti nuo 33 iki 66 % siurbliui sunaudojamos elektros energijos.

   Taigi, kai siurblio darbas reguliuojamas kartu ir termostato, ir laikmačio pagalba, elektros energijos sąnaudos gali būti net iki 10 kartų mažesnės už nuolat veikiančio siurblio. Atitinkamai, nedirbant siurbliui, vanduo karšto vandentiekio ir karšto vandens cirkuliacijos vamzdynuose atvėsta, todėl tiek pat kartų sumažėja ir šilumos nuostoliai nuo cirkuliacinės linijos.

 Kaip izoliuoti vandentiekio vamzdžius nuo užšalimo?

   Teoriškai – niekaip. Izoliacija nešildo, ji tik sumažina šilumos nuostolius iš šiltesnės terpės (vandentiekio vanduo) į šaltesnę (aplinka). Kokia stora bebūtų izoliacija, ji negali visiškai sustabdyti šilumos nutekėjimo, todėl tokiu atveju galima tik nagrinėti klausimą – per kiek laiko užšals vamzdžiai esant tam tikram izoliacijos storiui. Praktiškai vamzdžių izoliacija nebūna storesnė kaip 50-100 mm. Dar labiau didinti izoliacijos storį netikslinga dėl ekonominių priežasčių.

   Norint išvengti vamzdžių užšalimo, naudojami būdai, kompensuojantys šilumos nuostolius. Vienas iš jų – nuolatinės šviežio šiltesnio vandens tekmės sudarymas (t.y. reikia nuolat leisti veltui vandenį), tačiau šis būdas susijęs su didelėmis vandens sąnaudomis. Kitas būdas – apvynioti vandentiekio vamzdį (po izoliacija) elektriniu šildymo kabeliu, kompensuojančiu šilumos nuostolius.

   Norime atkreipti dėmesį, kad tokiomis sąlygomis naudojama šilumos izoliacija turi būti atspari drėgmei. Įprastų medžiagų – stiklo, akmens vatos, putų polietileno – išorinis paviršius turi būti padengtas drėgmei nelaidžia plėvele (metalizuota). Taip pat svarbu izoliaciją montuoti, laikantis gamintojo nurodymų. Labai svarbu rūpestingai izoliuoti visas siūles ir sujungimus, kad drėgmė nepatektų į izoliaciją. Taip pat būtina numatyti ir įvertinti izoliacijos ilgio pokyčius (susitraukimą), kintant temperatūrai – to išvengiama izoliaciją šiek tiek sustumiant, deformuojant ašine kryptimi.

   Daugiau informacijos apie šilumos izoliaciją siūlome ieškoti izoliacijos gamintojų tinklapiuose.

Užduoti savo klausimą