PURVO ATSKIRTUVAI
2012-08-14

Pagrindiniai šilumnešio vandens teršalai yra dumblas ir kalkinės nuosėdos. Jeigu kalkinės nuosėdos greitai nusėda įvairiose sistemos vietose ir naujų nuosėdų susidarymo greitis smarkiai sumažėja, tai dumblą, galima sakyti gamina pati sistema.

Dažniausiai sutinkamas dumblas yra juodos spalvos, taip vadinamas magnetitas. Jis susidaro reaguojant plieninėms ir ketinėms sistemos dalims ir paviršiams su vandenyje ištirpusiu deguonimi.

Purvo sugaudymui, atskyrimui ir pašalinimui naudojami specialūs, tam tikslui sukurti, purvo atskirtuvai šildymo ir vėsinimo sistemoms.

SAULĖS KOLEKTORIAI
2011-09-21

Dujų, malkų ir kitų energijos šaltinių kaina nuolat keičiasi, tuo tarpu saulė šviečia nemokamai. Todėl nėra nieko keisto, kad jos energiją pradėta vis dažniau naudoti šildymui. Saulės energijos naudojimas ne tik nemažina jos išteklių, bet ir visiškai neteršia gamtos.

Ekonomiškiausia ir populiariausia saulės energijos panaudojimo forma tapo saulės kolektoriai, kurie saulės energiją paverčia į šilumą, kuri gali būti panaudojama karštam vandeniui ruošti, patalpoms šildyti ar vėdinimui.

Teisingai suprojektuota ir sumontuota saulės kolektorių sistema padengia iki 50-60% šilumos sąnaudų reikalingų karštam vandeniui ruošti.

100 KW KONDENSACINIS KATILAS
2011-09-05

RADIANT 100 kW katilas – tai žemų temperatūrų kondensacinis dujas taupantis katilas. Naudingo veikimo koeficientas viršija 108 %.

- Katilas turi dvigubą nerūdijančio plieno šilumokaitį ir cirkuliacinį siurblį, kuris užtikrina cirkuliaciją per šilumokaitį.

- Degiklis tolygiai keičia (moduliuoja) katilo galią, priklausomai nuo šilumos poreikio pastate.

- Minimali katilo veikimo galia yra 25 kW.

- Katilas užima nedaug vietos, yra labai kompaktiškas, jį galima montuoti ten, kur yra nedaug vietos.

- Galima jungti kelis katilus i kaskadą iki 400kW ir daugiau.

AUKSO VIDURYS RENKANTIS ŠILDYMO BŪDĄ
2011-11-11

Žurnalo "Super Namai" spalio mėnesio numeryje publikuotas naujausias UAB "Gilius ir Ko" straipsnis apie šildymo sistemos pasirinkimo galimybes.

Privačiųjų namų savininkams, susiruošusiems įrengti ar atnaujinti būsto šildymo sistemą, kyla begalė klausimų. Vienas pagrindinių – kaip pasiekti geriausią kainos ir kokybės santykį pasirinkus vieną ar kitą šildymo būdą ir kuro rūšį.