KAINYNAS

"JAWAR" DVISIENIAI IZOLIUOTI KAMINAI ĮPRASTINIAMS (NE KONDENSACINIAMS) DUJINIAMS IR SKYSTO KURO KATILAMS

 • Kaminai suvirinti plazminiu būdu apsauginių dujų aplinkoje.
 • Kaminai pagaminti iš rūgštims atsparaus nerūdijančio plieno 0,6 mm storio, izoliacijos storis 50 mm.
 • Vidinė sienelė iš rūgštims atsparaus plieno 00H17N14M2 (1.4404).
 • Išorinė sienelė iš rūgštims atsparaus plieno 00H18N9 (1.4301).
 • Ženklinama "CE" ženklu.
 • Maksimali kamino sienelių temperatūra 500°C.

 

 

Kaminų dvisieniai izoliuoti elementai, montuojami pastato išorėje arba viduje, kai nėra mūrinių kaminų, į kuriuos galima įmontuoti indėklą.

Dvisienių kaminų elementų vidinis vamzdis pagamintas iš nerūdijančio rūgštims atsparaus plieno skardos 00H17N14M2 (1.4404), o išorinis vamzdis - iš nerūdijančio plieno skardos 0H18N9 (1.4301). Izoliacija – mineralinė vata. Dvisienių kaminų vidinės ir išorinės sienelės storis 0,6 mm. Izoliacijos storis 25-50 mm.

Dvisieniai kaminų elementai gali būti nuo 80 iki 500 mm skersmens.

Kiekvienas kamino elementas viename gale turi praplatėjimą, o kitame gale susiaurėjimą. Tam tikru atstumu nuo elemento galų atitinkamai yra išvalcuotas iškilimas ir įdubimas. Kaminų elementai jungiami, įstatant siauresnę kamino elemento dalį į platesnę kamino dalį iki išvalcuoto iškilimo. Dvisienių kaminų vidinio sluoksnio antgaliai yra ilgesni už išorinio sluoksnio. Tuo užtikrinamas vidinio sluoksnio temperatūrinio pailgėjimo kompensavimas ir kaminas apsaugomas nuo savaiminio išsiardymo.


Naudojimo sąlygos:

 1. Dūmų temperatūra kaminuose negali būti aukštesnė kaip 500°C ir žemesnė už rasos taško temperatūrą.
 2. Pagal normų ir nutarimų reikalavimus trauka kamine  turi būti ne mažesnė kaip 1 Pa ir ne didesnė kaip 15 Pa.
 3. Kamino skersmuo turi būti parenkamas priklausomai nuo katilo galios ir kitų sąlygų (aukščio, dūmų, išorės oro temperatūros ir pan).
 4. Dūmų kanalų sąlyginis skersmuo priklauso nuo įrenginiui reikalingos šiluminės galios ir degiklio tipo.
 5. Montuojant kaminų indėklus, būtina atsižvelgti į tai, kad plieno kontaktas su kitais metalais ir kitomis plieno rūšimis gali sukelti elektrokontaktinę koroziją.
 6. Negalima kaminų montuoti skalbyklose, plaukų fenavimo patalpose ir kt., kadangi kaminai yra neatsparūs chloro ir fluoro junginiams, pavyzdžiui freonui.
 7. Yra dviejų rūšių gofruotos alkūnės, 45° ir 90° kampo. Sulenkimo kampas gali būti šiek tiek keičiamas. Gali būti montuojamos specialios reguliuojamos  alkūnės, susidedančios iš 5 segmentų. Alkūnės sulenkimo kampas keičiamas, sukant vieną segmentą į kitą.
 8. Kaminų sandarinimas silikonu yra nebūtinas, nes jie dirba esant išretėjimui  1¸15 Pa.
 9. Kaminas turi būti įžemintas, pagal galiojančias normas ir reikalavimus.