Kaip pasirinkti optimaliausią vėdinimo rekuperatorių?

Šiuolaikinis gyvenamasis namas, kotedžas ar butas neįsivaizduojamas be priverstinės oro vėdinimo sistemos su šilumos grąžinimo įrenginiu – rekuperatoriumi. Dabar statomi būstai privalomos energetinės klasės „A“ ir „A+“ yra labai sandarūs ir jiems keliami labai aukšti reikalavimai energijos taupymui. Jau neužtenka (ir nebegalima) vėdintis, atsidarius langą ar orlaides.

Šildomos grindys

Paskutiniu metu Lietuvoje atsirado poreikis šildyti patalpas grindų pagalba, t.y. kai šiltas grindų paviršius sušildo patalpos orą. Kadangi iš pirmo žvilgsnio tai paprastas ir suprantamas šildymo būdas, lyg ir nevertėtų apie tai daug kalbėti, o juo labiau kelti su tuo susijusias kažkokias problemas. Tačiau tikrovė atrodo šiek tiek kitaip: dėl nemokėjimo ar nežinojimo, o kartais ir sąmoningai ignoruojant reikalavimus, įrengtos šildomos grindys prastai šyla, grindų danga suskyla, atsiranda sveikatos problemų ir pan.

ELEKTRONINIAI KARŠTO VANDENS CIRKULIACINIAI SIURBLIAI

YPATINGAI TAUPŪS!

2013 m.

„Deutsche Vortex“ pristato naują elektroninių karšto vandens cirkuliacinių siurblių seriją - BLUE ONE. Siurbliai išsiskiria aukšto efektyvumo elektroniškai valdomais nuolatinės srovės varikliais „BlueOne“, pažangia „AUTOlearn“ technologija, kuri sumažina kasdienį elektros energijos suvartojimą, ir aplinką tausojančia technologija. Dėl šių inovatyvių technologijų įdiegimo gamintojas šiuos siurblius vadina unikaliais ir garantuoja ypač aukštą jų kokybę.PURVO ATSKIRTUVAI

2012 m.

Pagrindiniai šilumnešio vandens teršalai yra dumblas ir kalkinės nuosėdos. Jeigu kalkinės nuosėdos greitai nusėda įvairiose sistemos vietose ir naujų nuosėdų susidarymo greitis smarkiai sumažėja, tai dumblą, galima sakyti gamina pati sistema.

Dažniausiai sutinkamas dumblas yra juodos spalvos, taip vadinamas magnetitas. Jis susidaro reaguojant plieninėms ir ketinėms sistemos dalims ir paviršiams su vandenyje ištirpusiu deguonimi.

REIKALAVIMAI ŠILDYMO SISTEMOS VANDENIUI

2012 m.

Šildymo ir vėsinimo sistemose šilumnešiu tarnauja skysčiai, dažniausiai vanduo. Vanduo turi vieną išskirtinę savybę – jis turi didžiausią šiluminę talpą. Tai reiškia, kad 1 kg arba 1 litras vandens gali pernešti didžiausią kiekį šilumos, palyginus su kitais plačiai paplitusiais šilumnešių skysčiais (įvairūs glikoliai ir pan.). Tam pačiam šilumos kiekiui pernešti reikia mažesnio vandens kiekio (srauto), palyginus su kitais skysčiais.

Jeigu priemaišų vandenyje yra per daug, šildymo ir vėsinimo sistemose kyla daug problemų:

  • mažesnis šilumos pernešimo ir perdavimo efektyvumas,
  • įvairūs triukšmai sistemoje,
  • siurblių našumo sumažėjimas,
  • sistemų disbalansas,
  • per ankstyvas sistemų ir įrenginių susidėvėjimas,
  • gedimai ir avarijos,
  • taip pat padidintas energijos sunaudojimas.