INFORMACIJA DĖL PAKUOČIŲ ATLIEKŲ TVARKYMO

2012 m.

Nerūšiuojamos ir netinkamai tvarkomos pakuočių atliekos jau po kelių dešimtmečių gali Lietuvą padaryti vienu dideliu sąvartynu.

Neišrūšiuotos ir neperdirbtos atliekos išlieka nesuirusios ilgą laiką:

•    popierius - 2 metus;

•    konservų dėžutės - 90 metų;

•    plastiko pakuotės - 200 metų;

•    stiklainiai, buteliai - 900 metų.

INFORMACIJA VARTOTOJAMS APIE ELEKTROS IR ELEKTRONINĖS ĮRANGOS ATLIEKŲ TVARKYMĄ

2012 m.

Elektros ir elektroninėje įrangoje (EEĮ) yra itin pavojingų aplinkai ir žmonių sveikatai medžiagų, kurios netinkamai tvarkant EEĮ atliekas, kelia pavojų aplinkai bei žmonių sveikatai. Patekusios į aplinką iš netinkamai tvarkomų EEĮ atliekų, šios medžiagos gali prasiskverbti į dirvožemį, užteršti gruntinius vandenis, todėl labai svarbu EEĮ atliekas išskirti iš bendro atliekų srauto ir saugiai sutvarkyti.

AUKSO VIDURYS RENKANTIS ŠILDYMO BŪDĄ

2011 m.

Kas gali nulemti nedidelę kainą už šildymą?

Privačių namų savininkams susiruošusiems įrengti ar atnaujinti būsto šildymo sistemą, kyla begalė klausimų. Pagrindinis klausimas - kaip galima pasiekti geriausią kainos ir kokybės santykį, pasirinkus konkretų šildymo būdą ir kuro rūšį. Tačiau energetikos specialistai į šį klausimą siūlo pažvelgti kitaip – kaip įvertinti visus veiksnius ir bet kurį šildymo būdą padaryti ekonomišku.

 

Plieniniai radiatoriai "Henrad"


Apie šildymo kokybę sprendžiame ne tik pagal temperatūrą patalpoje, bet ir kaip ją jaučia žmogus. Subjektyviam temperatūros pojūčiui įtakos turi kokiu būdu šiluma atiduodama patalpos orui – konvekciniu ar spinduliavimo būdu. Nustatyta, kad kuo didesnė šilumos dalis nuo šildymo prietaiso atiduodama spinduliavimo būdu, tuo žmogus jaučiasi komfortiškiau.  Jeigu didelė dalis šilumos atiduodama konvekciniu būdu, t.y.cirkuliuojančiu per šildymo prietaisą oro srautu, tai reikia palaikyti patalpoje 1-2°C aukštesnę temperatūrą, kad žmogus jaustųsi komfortiškai.

Dujinis kondensacinis katilas ar šilumos siurblys? Kas ekonomiškiau?

2007 m.

2007 m. sausio 18 d. patvirtinta Nacionalinė energetikos strategija iki 2025 m., energijos poreikis priklauso nuo ekonomikos ir pragyvenimo lygio kilimo. Numatyta, kad BVP iki 2015 m. augs vidutiniškai 5% per metus, vėliau – vidutiniškai 4% per metus. Bendras galutinės energijos ir kuro poreikis išaugs 1,7 karto (iki 7,4 mln tne), tačiau ir tada jis sieks tik 77% 1990 m. kiekio. 2009 m. pabaigoje bus sustabdytas Ignalinos atominės elektrinės antrasis blokas. Elektros gamybą pilnai perims termofikacinės elektrinės. Pagrindinę dalį gamins Lietuvos elektrinė Elektrėnuose. Naują atominę elektrinę numatoma pradėti eksploatuoti ne vėliau kaip 2015 m.