Universalus daugiasluoksnis vamzdis HENCO

Žmonijos vystymosi raida neaplenkė ir vamzdynų. Daugelį metų naudoti metaliniai ir palyginus neseniai atsiradę plastmasiniai vamzdžiai pradėjo nebeatitikti  laikmečio reikalavimų. Nepaisant vamzdynų iš šių medžiagų gerai žinomų privalumų, nebuvo galima taikstytis su trūkumais. Paminėsime kelis iš jų.

Dujiniai kondensaciniai katilai. Sutaupantys iki 35% dujų

2007 m.  

Pastaruosius penkerius metus Europos Sąjungos šalyse vis didesnį populiarumą įgauna kondensaciniai dujiniai katilai. Šiuose katiluose dėl labai ataušintų degimo produktų sukondensuojami juose esantys vandens garai ir išnaudojama papildoma paslėptoji garavimo šiluma. Jau antrą dešimtmetį ES šalyse besitęsianti šių katilų eksploatacija įrodo, kad praktiškai kuro sutaupymas siekia iki 35%. Belgų firma ACV, išnaudodama savo daugiau kaip 80 metų patirtį, gaminant katilus ir vandens šildytuvus iš nerūdijančio plieno, sukūrė originalios konstrukcijos šilumokaitį ir pradėjo gaminti sieninius dujinius kondensacinius katilus PRESTIGE.

Karšto vandens poreikiai

2005 m.

Pastarųjų dviejų dešimtmečių pastatų šildymo ir karšto vandens poreikių vystymosi tendencijos rodo, kad poreikis šildymui nuolat mažėja, tačiau karšto vandens poreikis auga. Energijai brangstant stengiamasi kuo labiau sumažinti jos suvartojimą, įsirengti kuo taupesnius ir šiltesnius būstus, todėl sumažėjo ne tik šilumnešio temperatūra, bet ir šilumos poreikis pastatų šildymui. Visiškai kitokios tendencijos pastebimos karšto vandens suvartojime, jo reikia paruošti vis daugiau.

 

Kaip pasirinkti šildymo katilą?

2005 m.

Pastaruoju metu į Lietuvą įvežama didelė įvairovė buitinių vandens šildymo katilų. Pirkėjui sunku pasirinkti, nes katilai skiriasi ne tik savo kaina, konstrukcija, techniniais parametrais, bet ir pagal naudojamo kuro rūšį, jo sudeginimo būdus, valdymo automatizavimą ir kt. Vandens šildymo katilo, jo tipo pasirinkimą nulemia labai daug veiksnių, šildymo katilo parinkimas tampriai susijęs su šildymo sistemos tipu, medžiagomis, iš kurių ji sumontuota, taip pat nuo namo sienų, langų konstrukcijos ir pan.

Kaip atpiginti šildymą dujomis?

2003 m.

Dėl įvairių priežasčių pasaulyje ir Lietuvoje vyrauja iškastinio kuro, tame tarpe ir gamtinių dujų, nuolatinio brangimo tendencija. Dujinių šildymo katilų savininkams tai reiškia didėjančias eksploatacines išlaidas. Pasaulyje esančios naftos ir dujų atsargos nuolat senka. Pagal įvairias prognozes realiai išgaunamų naftos ir dujų užteks dar 40-100 metų. Tačiau dujų sąnaudas galima ženkliai sumažinti. Vienas iš efektyviausių būdų – įprastinį, tradicinį dujinį katilą pakeičiant kondensaciniu katilu. Tai leidžia, priklausomai nuo šildymo  sistemos, sutaupyti iki 15-35% dujų.